Podomka do różnych zastosowań

Podomka ewoluuje – od stroju przeznaczonego do prac domowych do funkcji szlafroka, narzucanego na piżamę po wstaniu z łóżka. Jednak klasyczna podomka, jak sama nazwa sugeruje, służy do chodzenia po domu. Możemy ją traktować jako wygodny, dzienny strój, narzucany na samą bieliznę lub na ubranie, aby je ochronić przed ubrudzeniem.

Podomka o funkcji szlafroka najczęściej będzie od niego krótsza i zapinana na zamek, ale są również fasony (np. dla starszych osób), długie i zaopatrzone w guziki. Taka podomka najczęściej uszyta jest z miękkich tkanin frotte lub weluru. Ma różnej długości rękawy i często kaptur. Można nią okryć ciało po kąpieli, narzucić rano na piżamę lub po prostu wykorzystać do noszenia po domu w ciągu dnia. Miękkie tkaniny, wygodna długość i stabilne zapięcie pozwalają na nieskrępowanie i swobodę.

Podomki, które mają służyć jako ochrona podczas prac domowych będą posiadały inny fason. Są zazwyczaj zbliżone do sukienki lub fartuszka, najczęściej bez rękawów, aby nie krępować ruchów i zapinane są na guziki. Wykorzystane materiały to najczęściej cienka bawełna lub poliester, łatwo je wyprać i szybko schną. Można je narzucić na inne ubranie, ale równie dobrze mogą być samodzielnym strojem. Takie podomki były jeszcze nie tak dawno w posiadaniu większości pań domu.

Poszukując wygodnego i funkcjonalnego stroju do chodzenia po domu warto pomyśleć o podomce. Odpowiednio dobrany fason oraz kolor, materiał i wzór pozwolą dobrać swobodny codzienny strój do domowego relaksu lub do domowych prac.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *